пятница, 22 апреля 2016 г.

Prawie nic tak nie zaznaczy linii trawnika ewentualnie kwietnika jak małe żywe plot.

Niezmiernie duże, bowiem aż dwumetrowe plot stanowi barierę nie do pokonania , a w przypadku potrzeby zacienia sąsiadujące domy a także ulice. Aby otworzyć taki plot rośliny zasadzamy naokoło granic posiadłości. Jeśli mamy dosyć miejsca, najbardziej „ekonomiczny" będzie żywopłot o pokroju zwykłym, np. z leszczyny, która dodatkowo dostarcza orzechy. Jeśli chcemy by nasze roślinne plot było bardzo strzeliste a zarazem wąskie to w cieniu powinno się je uformować z wiązu powszechnego, grabu powszechnego lub klonu. Należy pamiętać natomiast, że kiedy rośliny nas przerosną, ich ogarnianie będzie utrudnione.

Nic mocno nie zaznaczy krawędzi trawnika względnie rabaty jak niskie żywe plot.

W cieniu, gdzie zarówno trawnik, jak i rośliny kwiatowe czasami nie chcą dobrze rosnąc w przydzielonych grządkach, niewielkie drzewa potrafią utrzymać naturalne bogactwo w wyznaczonym miejscu ewentualnie osłonią gołe place gleby. Dobrze przycięty miniaturowy żywopłot już sam notabene robi za ozdobę ogródka. Na zielone parkany nadaje się porzeczka alpejska oraz bukszpan. Na wiosnę jedynie ploty Poznań formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych witkach, których się już nie skraca), nie tak obficie jak na słońcu, ale wszak w mrocznych zaułkach każdy kwiat jest widoczny. Jesienią zaś upiększają je zgrabne jabłuszka, które można wykorzystać na konfitury.

Niewysokie albo postawne roślinne ploty można otrzymać z drzew zimozielonych.

Na nieszczęście, drzewa z tej grupy często są o wiele droższe niż rośliny liściaste. Z nich najlepiej wytrzymuje brak słońca cis pospolity. Przeważnie szeroko się rozrasta oraz należny go przycinać, tymczasem jego odmianę Cis jest dozwolone pościć samopas.Będzie w mgnieniu oka wschodził zaś zachowa filarowy kształt.

Gdyby wasz zakamarek jest bardzo ciemny, powinno się aby zielony parkan rozświetlić kolorowymi zmazami. Poniektóre z cienioznośnych modelów maja formie o płowych względnie tęczowych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr tuzinkowy Aureum i dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawdziwość ich jasne barwy są najbardziej wyraźnego w słońcu, ale nawet w śladzie listowie ostają dosyć jasne, niemal oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий