вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Trwałe płoty drewniane

Nieadekwatnie konserwowane sztachety drewniane prędko się psują oraz mogą bezpowrotnie stracić swój dotychczasowy wdzięk oraz właściwości. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie wskazane jest poznać rodzaje konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa trzeba zacząć od właściwego i dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, dlatego że od tego zależy wynik końcowy naszych robót. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony oraz ozdoby płotów z drzewa kluczowe jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Gdy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, trzeba nanieść następne amalgamaty, które ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy utrzymać naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od wewnątrz, lecz nie stworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drewna były trwałe trzeba poświęcić im wiele uwagi oraz opieki.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów model ogrodzeń jest w całości odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają także biokorozji wobec tego dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий